Stacja serwisowa

Stacja serwisowa firmy Car Invest Europe

Aby utrzymać samochody w dobrym stanie technicznym, firma Car Invest Europe posiada swoje stacje serwisowe w Polsce. Dzięki temu nasi klienci otrzymują auta wyłącznie w dobrym stanie technicznym, a leasingowane auta mogą być serwisowane bezpośrednio u nas.
Ogólnie stacje serwisowe różnią się między sobą w zależności od rodzaju działalności i listy usług. W Polsce istnieją tylko dwa rodzaje stacji serwisowe: miejskie i drogowe.

 1. Drogowe
  Nazwa takich stacji serwisowych mówi sama za siebie. Znajdują się one na autostradzie z dala od miasta, głównie w pobliżu stacji benzynowych lub przydrożnych moteli. Takie stacje serwisowe mogą mieć kilka stacji naprawczych z windą lub zapewniać samoobsługę. Z reguły stacje drogowe mają wąską specjalizację i są nastawione głównie na świadczenie usług montażu opon oraz wykonywanie drobnych napraw, tak aby auto z pełnoprawną stacją dotarło do najbliższego zaludnionego miejsca. Zwykle cena jest niska, ale korzyścią jest niska konkurencja na drodze
 2. Miejskie

Najszersza jest klasyfikacja stacji serwisowych komunalnych. Jeśli potrzebujesz naprawy samochodu w Warszawie, powinieneś wybrać jedną z tych stacji.

 • Multidyscyplinarne lub złożone – pełnowartościowe stacje serwisowe oferujące pełną listę usług. Niektóre stacje posiadają certyfikaty partnerskie producentów samochodów. Z reguły oferowany jest tutaj duży asortyment materiałów eksploatacyjnych i komponentów.
 • Stacje dealerskie (tzw. „oficjalne”) – przeznaczone do obsługi niektórych marek samochodów. Praca jest wykonana w wysokim standardzie, z obowiązkami gwarancyjnymi, ale koszt utrzymania jest często wyższy niż na innych stacjach.
 • Wysoko wyspecjalizowane – ich działania mają na celu rozwiązywanie określonych zadań. Lista usług jest zwykle niewielka. Praca wykonywana jest przez kilku profesjonalnych mistrzów, którzy specjalizują się w konkretnych zagadnieniach związanych z eksploatacją samochodu i stale doskonalą swoją wiedzę w swojej dziedzinie.

Stacja serwisowa – jak wybrać?

Stacja serwisowa to miejsce, w którym funkcjonuje uniwersalny kompleks urządzeń i narzędzi do diagnostyki i naprawy samochodów. Różnią się one mocą, obszarem, zakresem świadczonych usług. Nasze akredytowane stacje serwisowe w Warszawie oferują szereg różnorodnych usług. Dla wygody klientów w pobliżu stacji otwarte są punkty sprzedaży detalicznej, które sprzedają części zamienne, podzespoły, części, które pomogą jak najszybciej naprawić samochody. Klienci mają do dyspozycji komfortowe strefy dla klientów.
Na stacji serwisowej wykonywane są następujące rodzaje prac:

 • konserwacja zapobiegawcza;
 • konserwacja kompleksowa, w zaplanowany sposób;
 • wsparcie gwarancyjne;
 • naprawy główne i bieżące;
 • przeprowadzanie procedur diagnostycznych;
 • rozwiązywanie problemów w samochodach;
 • montaż sprzętu pomocniczego;
 • rozwiązywanie problemów z nadwoziem.

Nasi klienci mogą skorzystać z tych samych usług na stacji serwisowej w Łodzi. Nasza organizacja jest zainteresowana długofalową współpracą z klientami, dlatego tworzy najkorzystniejsze oferty wspólnych działań. To różnorodna oferta usług i szeroki wybór komponentów. Przy ustalaniu kosztów usług bierzemy pod uwagę stosunek jakości do ceny.

1